Каталог продукції
Каталог продукції
HALAL диктує досить жорсткі вимоги не тільки до сировини, що використовується у процесі виготовлення «халяльних» продуктів, але і до персоналу, виробничих приміщень, інструментів, спецодягу, пакування та маркування
 
«Халяльна» пакувальна продукція актуальна для виробників харчових продуктів, особливо – експортноорієнтованих.
 
Поняття «халяль» – похідне від арабського слова «al-halal» (те, що дозволено). У цього слова широке значення, але за межами арабського світу його вживають, коли мова йде про продукти харчування.
 
Отримання сертифікату HALAL – це ретельне вивчення лінії виробництва групою фахівців, які мають відповідні знання не тільки з питань релігії Ісламу, але і в області виробництва, біології, хімії та інших необхідних наук. Після процедури ревізії виробництва, результати проведених аналізів передають начальнику відділу видачі сертифікату «Халяль» з метою запуску розгляду можливості отримання відповідного сертифікату.

В Україні сертифікати «Халяль» потрібні виробникам харчових продуктів, які вийшли чи планують вийти на експортні ринки мусульманських країн або ж підприємствам, що фокусуються на споживачах, які дотримуються канонів мусульманської традиції.

Однак, таким компаніям потрібні сертифікати не тільки на халяльні продукти харчування, а й на пакувальні матеріали, в які їх пакують. Сертифікація «Халяль» у галузі пакувальних матеріалів в Україні не є широко розповсюдженою. Наявність сертифікату означає, що процес виробництва продукції відповідає нормам «Халяль», а сама пакувальна продукція є халяльною.

На споживчому ринку України стрімко зростає попит на «халяльну» продукцію і вже нікого не дивує наявність «халяльних» полиць у супермаркетах. Продукти, виготовлені відповідно до HALAL-стандартів, популярні не лише серед мусульман, але і серед покупців інших віросповідань.
 
Для мусульман значок HALAL – підтвердження того, що вони купують продукт виготовлений у відповідності з усіма мусульманськими традиціями і не містить компонентів, які заборонені до вживання представникам цього віросповідання, а саме: свинина, кров і деякі органи тварин, м’ясо хижих тварин і птахів, м’ясо собак і віслюків, м’ясо тварин, забитих без молитви, тобто невідповідним способом.
 
Сам процес сертифікації був перерваний військовими діями. Оскільки Центр Сертифікації «Халяль» знаходиться в Києві, він на період загострення військового протистояння вимушено призупиняв роботу.

Вагомий фактор, що вплинув на терміни сертифікації – відсутність у деяких наших постачальників сировини повного пакету документів, необхідного нам для сертифікації, бо деякі з цих документів не є обов’язковими і раніше цих паперів у них ніхто не вимагав. 

Підготовка постачальниками таких документів зайняла певний час.

Отже, з моменту старту робіт по сертифікації у середині грудня 2021 р. до моменту отримання сертифікату в середині квітня 2022 р. пройшло 4 місяці. Якщо б не війна та відсутність у постачальників певних документів, цей термін міг бути коротшим.

У процесі отримання сертифікату ми пройшли такі етапи:

  1. Подання заявки до Центру Сертифікації «Халяль».
  2. Розгляд заявки Центром Сертифікації.
  3. Прийняття рішення Центром щодо принципової можливості отримання сертифіката.
  4. Отримання від Центру Сертифікації переліку документів, які потрібно надати. Серед них: технічні умови, регламенти, технічні інструкції, блок-схеми виробництва, санітарно-гігієнічні висновки та специфікації на сировину, що використовується у виробництві продукції, опитувальники тощо.
  5. Збір необхідних та підготовка відсутніх документів, у тому числі – постачальниками сировини.
  6. Надсилання пакету документів на розгляд.
  7. Розгляд документації Центром Сертифікації, уточнення деталей по виробництву.
  8. Повний аудит виробництва стретч-плівки та клейкої стрічки. Аудитори Центру Сертифікації ретельно перевіряють, чи виробництво проходить згідно поданої документації та чи не суперечить засадам «Халяль».
  9. Звіт комісії про аудит.
  10. Рішення Центру Сертифікації «Халяль». Видача сертифікату.

І ось тепер у «Терра-Пак» є сертифікати «Халяль» на таку продукцію: стретч-плівка та клейка стрічка (скотч).

Український Центр Сертифікації «Халяль» акредитований національними акредитаційними агенціями Об’єднаних Арабських Еміратів (EIAC) та Малайзії (JAKIM) – одними з найбільш авторитетних організацій такого типу у світі. Тому можна з упевненістю сказати, що ці сертифікати визнаються мусульманами практично всіх країн.

Сертифікат відповідності HALAL виданий компанії “Терра-Пак” двома мовами – українською та англійською.
 
Дякуємо  Центру сертифікації «Халяль», Юрію Шалатоніну, за проведений аудит й високу оцінку налагодження виробничих процесів на нашому підприємстві.
Також дякуємо Миколі Пораді, головному технологу “Терра-Пак”, за курування процесу сертифікації.
 
HALAL – це марка якості та довіри!
halal certification 1