Для оптимізації контенту та швидкодії сайту ми використовуємо файли cookies. Продовжуючи відвідування сайту ви погоджуєтесь на використання файлів cookies
HALAL диктує досить жорсткі вимоги не тільки до сировини, що використовується у процесі виготовлення «халяльних» продуктів, але і до персоналу, виробничих приміщень, інструментів, спецодягу, пакування та маркування
В Україні сертифікати «Халяль» потрібні виробникам харчових продуктів, які вийшли чи планують вийти на експортні ринки мусульманських країн або ж підприємствам, що фокусуються на споживачах, які дотримуються канонів мусульманської традиції.
Однак, таким компаніям потрібні сертифікати не тільки на халяльні продукти харчування, а й на пакувальні матеріали, в які їх пакують. Сертифікація «Халяль» у галузі пакувальних матеріалів в Україні не є широко розповсюдженою. Наявність сертифікату означає, що процес виробництва продукції відповідає нормам «Халяль», а сама пакувальна продукція є халяльною.
Вагомий фактор, що вплинув на терміни сертифікації – відсутність у деяких наших постачальників сировини повного пакету документів, необхідного нам для сертифікації, бо деякі з цих документів не є обов’язковими і раніше цих паперів у них ніхто не вимагав.
Підготовка постачальниками таких документів зайняла певний час.
Отже, з моменту старту робіт по сертифікації у середині грудня 2021 р. до моменту отримання сертифікату в середині квітня 2022 р. пройшло 4 місяці. Якщо б не війна та відсутність у постачальників певних документів, цей термін міг бути коротшим.
У процесі отримання сертифікату ми пройшли такі етапи:
- Подання заявки до Центру Сертифікації «Халяль».
- Розгляд заявки Центром Сертифікації.
- Прийняття рішення Центром щодо принципової можливості отримання сертифіката.
- Отримання від Центру Сертифікації переліку документів, які потрібно надати. Серед них: технічні умови, регламенти, технічні інструкції, блок-схеми виробництва, санітарно-гігієнічні висновки та специфікації на сировину, що використовується у виробництві продукції, опитувальники тощо.
- Збір необхідних та підготовка відсутніх документів, у тому числі – постачальниками сировини.
- Надсилання пакету документів на розгляд.
- Розгляд документації Центром Сертифікації, уточнення деталей по виробництву.
- Повний аудит виробництва стретч-плівки та клейкої стрічки. Аудитори Центру Сертифікації ретельно перевіряють, чи виробництво проходить згідно поданої документації та чи не суперечить засадам «Халяль».
- Звіт комісії про аудит.
- Рішення Центру Сертифікації «Халяль». Видача сертифікату.
І ось тепер у «Терра-Пак» є сертифікати «Халяль» на таку продукцію: стретч-плівка та клейка стрічка (скотч).
Український Центр Сертифікації «Халяль» акредитований національними акредитаційними агенціями Об’єднаних Арабських Еміратів (EIAC) та Малайзії (JAKIM) – одними з найбільш авторитетних організацій такого типу у світі. Тому можна з упевненістю сказати, що ці сертифікати визнаються мусульманами практично всіх країн.